Виховна година "Людина починається з добра"

Виховна година 

Людина починається з добра.
Мета: Формувати в учнів осмислене ставлення до загальнолюдських цінностей, уявлення про внутрішній світ людини. Розвивати вміння осмислювати духовні цінності. Виховувати віру в силу добра, прагнення до самовдосконалення, спонукати до добрих справ. Обладнання: виставка книг, ілюстрацій.
Хід заходу
I.                  Організаційна частина.
II.                 Актуалізація знань. Прочитати вислів: «Поведінка - це дзеркало, у якому кожен показує своє обличчя». (Й.В.Гете) - Поясніть зміст прочитаного вислову. - Що треба для того, щоб стати доброю людиною?

III.            Повідомлення теми виховної години.
IV.            Основна частина.
V.               1. Слово вчителя. Життя людини - складний процес, який залежить не тільки від зовнішніх умов, а й від внутрішнього світу. Внутрішній світ людини- поняття складне. Людина народжується, росте, набирається досвіду, розвивається. Розвивається і людство, яке у процесі свого розвитку проходить непростий шлях. Можуть змінюватися звичаї, культура народу, та незмінним залишається прагнення зрозуміти своє місце в житті, прагнення до внутрішньої досконалості. У кожної людини є свої моральні цінності - це те, що вона найбільше цінує в житті, що для неї святе, чим керується вона у своїх вчинках. Люди, які оточують нас , оцінюють наші вчинки, вбачають у них добро чи зло. - Як Ви розумієте, що таке «добро», «доброта» ( Добро - це світло в нашому житті. Доброта - мова душі. Доброта – це постійна праця над собою). - Де живе доброта?





2. Робота з текстом. Учні читають вірш Л.Забашти «Людина починається з добра». - Щоб сталося зі світом, якби в ньому не залишилося добра? - Що ви відчували, коли вам робили добро? Поясніть вислів; «Коли хтось робить для іншого добру справу, радійте! Одразу дві людини стали щасливими». - Як довго ви пам'ятаєте добрі вчинки інших людей? - Чи потрібно розповідати про добро, яке ти робиш іншим людям?

 Фізкультхвилинка
3.Вправа «Сердечко доброти» Слухання притчі. «Жив собі один чоловік, Був він дуже праведний і дуже старий, що вже й правнуків діждався. Люди дуже поважали його, йшли до нього за порадою. Коли прийшов час дідові помирати, син заплакав і сказав: «Тату, навчіть мене, як мені жити без Вас на світі.» А старий і каже: «Як ти народився, то ми всі раділи, а ти плакав. Живи так, щоб коли доведеться тобі помирати, усі плакали, а ти один радів» - Поясніть слова дідуся: - Як треба жити? 
Учитель: - У вас на парті лежать квіточки. - Чи хочете ви бути добрими людьми? Тоді візьміть квіточки у свої долоньки, заплющіть очі, подумайте про рідних вам людей, добрих і чуйних, щедрих і щирих. Тепер на квіточці напишіть одну рису, яку ви вважаєте головною для доброго серця й виконаємо вправу «Сердечко доброти» (на велике червоне серце діти прикріпляють квіточку з написом),
Учитель: - Ми отримали одне велике серце добра ,і воно від ваших гарних слів розквітло квітами. Хай серце не знає спокою, Веде у незнані світи. Ти серце віддай, і тобою Пишатися будуть завжди,
4.Робота в групах. (Кожна група отримує конверт). Складіть прислів'я й поясніть його зміст. - А які ще ви знаєте прислів'я про добро?


 5.Вправа «П'ять добрих слів». 
Учитель: - У вас у кожного на парті є силует вашої долоньки. У центрі написане Ваше ім'я. Поміняйтесь долоньками із сусідом і на кожному пальчику напишіть слово- комплімент Вашому сусідові. Обміняйтесь , прочитайте. За допомогою цих долоньок створимо плакат «Джерело дружби, добра й поваги». - Що ви відчули, коли читали добрі слова на своїй долоні? - А що ви цінуєте в собі? Учитель: - Є люди, які присвятили своє життя іншим людям; - Мати Тереза (показати портрет, прочитати 10 заповідей добра від Матері Терези) - В.О.Сухомлинський (виставка книг «Серце віддаю дітям», «Вогнегривий коник»). Підсумок: - Над чим змусила вас замислитися наша виховна година? - Що значить « бути доброю людиною?»




Учитель: - Ми у світ цей прийшли, Щоб нам радісно жити, щоб радіти, сміятись, любить і дружить. Щоб помітить навколо чарівну красу, І в долоньки ловити ранкову росу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Чарівні звуки, рідне слово - моя сердечна українська мова

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаю...