Виховна година
Людина починається з добра.
Мета:
Формувати в учнів осмислене ставлення до загальнолюдських цінностей, уявлення
про внутрішній світ людини. Розвивати вміння осмислювати духовні цінності.
Виховувати віру в силу добра, прагнення до самовдосконалення, спонукати до
добрих справ. Обладнання: виставка книг, ілюстрацій.
Хід заходу
I.
Організаційна частина.
II.
Актуалізація знань. Прочитати вислів: «Поведінка - це дзеркало, у якому
кожен показує своє обличчя». (Й.В.Гете) - Поясніть зміст прочитаного вислову. -
Що треба для того, щоб стати доброю людиною?
III.
Повідомлення теми виховної години.
IV.
Основна
частина.
V.
1. Слово вчителя. Життя людини - складний процес, який залежить не
тільки від зовнішніх умов, а й від внутрішнього світу. Внутрішній світ людини-
поняття складне. Людина народжується, росте, набирається досвіду, розвивається.
Розвивається і людство, яке у процесі свого розвитку проходить непростий шлях.
Можуть змінюватися звичаї, культура народу, та незмінним залишається прагнення
зрозуміти своє місце в житті, прагнення до внутрішньої досконалості. У кожної
людини є свої моральні цінності - це те, що вона найбільше цінує в житті, що
для неї святе, чим керується вона у своїх вчинках. Люди, які оточують нас ,
оцінюють наші вчинки, вбачають у них добро чи зло. - Як Ви розумієте, що таке
«добро», «доброта» ( Добро - це світло в нашому житті. Доброта - мова душі.
Доброта – це постійна праця над собою). - Де живе доброта?
2.
Робота з текстом. Учні
читають вірш Л.Забашти «Людина починається з добра». - Щоб сталося зі світом,
якби в ньому не залишилося добра? - Що ви відчували, коли вам робили добро?
Поясніть вислів; «Коли хтось робить для іншого добру справу, радійте! Одразу
дві людини стали щасливими». - Як довго ви пам'ятаєте добрі вчинки інших людей?
- Чи потрібно розповідати про добро, яке ти робиш іншим людям?
Фізкультхвилинка
3.Вправа «Сердечко доброти» Слухання притчі. «Жив собі
один чоловік, Був він дуже праведний і дуже старий, що вже й правнуків
діждався. Люди дуже поважали його, йшли до нього за порадою. Коли прийшов час
дідові помирати, син заплакав і сказав: «Тату, навчіть мене, як мені жити без
Вас на світі.» А старий і каже: «Як ти народився, то ми всі раділи, а ти
плакав. Живи так, щоб коли доведеться тобі помирати, усі плакали, а ти один
радів» - Поясніть слова дідуся: - Як треба жити?
Учитель: - У вас на парті лежать квіточки. - Чи хочете ви
бути добрими людьми? Тоді візьміть квіточки у свої долоньки, заплющіть очі,
подумайте про рідних вам людей, добрих і чуйних, щедрих і щирих. Тепер на
квіточці напишіть одну рису, яку ви вважаєте головною для доброго серця й
виконаємо вправу «Сердечко доброти» (на велике червоне серце діти прикріпляють
квіточку з написом),
Учитель:
- Ми отримали одне велике
серце добра ,і воно від ваших гарних слів розквітло квітами. Хай серце не знає
спокою, Веде у незнані світи. Ти серце віддай, і тобою Пишатися будуть завжди,
4.Робота
в групах. (Кожна група
отримує конверт). Складіть прислів'я й поясніть його зміст. - А які ще ви знаєте
прислів'я про добро?
5.Вправа «П'ять добрих слів».
Учитель: - У вас у кожного на
парті є силует вашої долоньки. У центрі написане Ваше ім'я. Поміняйтесь
долоньками із сусідом і на кожному пальчику напишіть слово- комплімент Вашому
сусідові. Обміняйтесь , прочитайте. За допомогою цих долоньок створимо плакат
«Джерело дружби, добра й поваги». - Що ви відчули, коли читали добрі слова на
своїй долоні? - А що ви цінуєте в собі? Учитель: - Є люди, які присвятили своє
життя іншим людям; - Мати Тереза (показати портрет, прочитати 10 заповідей
добра від Матері Терези) - В.О.Сухомлинський (виставка книг «Серце віддаю
дітям», «Вогнегривий коник»). Підсумок: - Над чим змусила вас замислитися наша
виховна година? - Що значить « бути доброю людиною?»
Учитель: - Ми у світ цей прийшли, Щоб нам радісно
жити, щоб радіти, сміятись, любить і дружить. Щоб помітить навколо чарівну
красу, І в долоньки ловити ранкову росу.
Немає коментарів:
Дописати коментар